İnsanlık nereye gidiyor?

İnsanlık nereye gidiyor?
İnsanlık nereye gidiyor?
Ne zaman vicdanımızı, insani duygularımızı yitirdik?
İnsanlık her geçen gün ölüyor. Öfke,barbarlık ve bilinç altındaki sapkın ruh kendisini her geçen gün dahada ortaya çıkartıyor...
 
Toplum olarak empati kurma yeteneğimizi her geçen gün yitiriyoruz. Alt üst edilen eğitim sistemiyle yetişen yeni nesiller gelecekte bilinçsiz birer aile olma potansiyelleri bir hayli yüksek. Özellikle son zamanlarda çevremizde ve ülkemizde gelişen olaylara baktığımızda bunu apaçık görüyoruz. 
 
Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlar ve paylaşımlar toplum ruhunu en iyi şekilde yansıtan bir alan. Bir taraftan insnlar bombalanırken öbür taraftan bombayı patlatan terör örgütüne destek yorumları yazılması ise insanlığın bittiği noktayı göstermekte. 
 
İslam adına bu suçları işleyenler bir hoş görü dini olan İslamiyet'in özünü nedenli saptırdıklarının ve bu sapkınlıkları destekleyen kitlelerin İslamiyet hakkında ne kadar bilgili oldukları konusunda da kaygı verici noktada... 
 
İzmir'de mendil satarak karnını doyurmaya çalışan bir çocuğu öldürecesiye dövmek insan olmanın hangi evresinde yer alıyor? İçinizdeki öfke bir çocuğun korku dolu bakışlarından ve göz yaşlarından dahamı değerli?
 
 
barisdemir / 23 TEMMUZ 2015 / 2574 Kez Okundu
Henüz Yorum Yazılmamış...
yorum yazabilmek için üye Girişi yapmalısınız. Eğer üye değilseniz 1 dk dan az sürede ücretsiz Üye Olabilirsiniz